Az érintésnek hatalmas szerepe van mind a pszichológiai, mind a fizikai jóllétünkben. „ Barátainkkal és családtagjainkkal többször érintjük meg egymást, mint ahogy azt észrevesszük ” –állítja Robin Dunbar professzor evolúciós pszichológus az Oxfordi Egyetemről.

Számos tanulmány támasztja alá a teóriát, miszerint az érintés olyan üzenetet küld az agynak, ami a megküzdéshez szükséges erőforrásait átcsoportosíthatja, hiszen ott van valaki, aki viseli a terhet. Az érintés ellazítja a testet, és ha úgy tetszik segít feltölteni a stressz kasszát.

Az érintés iránti éhség egyértelmű jele annak, hogy az alapvető szükségletek nincsenek kielégítve. A tudósok azonban bizakodnak, hogy amikor majd a jövőben nem az emberek közelsége fogja az első számú veszélyt jelenteni az egészségünkre, akkor hamar alkalmazkodunk majd a visszaállt rendhez.

Minden érintés egy boldog pillanat, de sajnos ezeket a boldog pillanatokat hajlamosak vagyunk elszalasztani .

A cranio-sacrális terápia egy fajta érintésterápia, olyan gyengéd és lágy kezelési módszer, ahol ellazult állapotban hívjuk elő a test öngyógyító képességét. Ezzel utat engedünk a testi és lelki szinten történő változásoknak, gyógyulási folyamatoknak. Dr. John E. Upledger amerikai osteopatha dolgozta ki a módszert.

A cranio – sacralis elnevezés a cranium (koponya) és a sacrum (keresztcsont) latin neveiből ered. (Ejtsd kranioszakrális).

Cranio – sacralis rendszer biztosítja az agyi-gerincvelői folyadék termelődését, keringését, és felszívódását.. Ezt nevezzük cranio -sacralis ritmusnak, mely pulzálás, lüktetés formájában érezhető a csontokon, a testszöveteken, a testen bárhol. Termelődött folyadék a liquor, jelentős tápláló, tisztító, salaktalanító, információ-és energiahordozó szereppel bír.

A gerincvelőből a csigolyákon, ill. a dura materen ( keményagyhártya) keresztül lépnek ki az ideggyökök. Az idegrendszer nyúlványai behálózzák az egész testet.Tehát a cranios -sacralis rendszer szoros kölcsönhatásban áll szervezetünk minden részével.

Például:

A koponyacsontok is állandó mozgásban vannak, és minden csontnak megvan a maga mozgástere. Amikor egy csont kimozdul az adott mozgástéréből, vagy egyáltalán nem mozog, az az agyi-gerincvelői folyadék áramlásának akadályozottságát jelenti.

Tudományos kutatások bebizonyították, hogy cranio – sacralis rendszer egy félig zárt hidraulikus rendszer, ahol a koponyacsontok és a membránrendszer mikro mozgásai mérőműszerekkel, mérhetőek.

A cranio – sacralis rendszer, a keringési és légzési rendszer mellett a szervezet harmadik nagy ritmusát képezi.

Ezen terápia hatással van testünkre, érzelemvilágunkra és energiarendszerünkre egyaránt:

  • az agy-gerincvelői folyadék áramlását normalizálja,
  • a koponyán belüli keringést javítja,
  • valamint a kötőszövetes határok, lemezek feszültségét oldja,
  • nyugalmi állapotba hozza az idegrendszert és a testet,
  • az izmok ellazítása által a test öngyógyító erőit felerősíti,
  • az egészséges állapot elérésére szolgál.

A craniosacralis terápia önálló kezelési mód, de kombinálható más, hagyományos és alternatív gyógymódokkal is.

Kiemelem, hogy biztonságos, és kifejezetten javasolt a várandósság alatt, mert az édesanya és a magzat idegrendszerét egyaránt kiegyensúlyozza, és elősegíti a lelki kötődést.

Akinek rám van szüksége szeretettel várom rendelésemen.

 

Bejelentkezés: +36/20 318 9752